Ledli Okuma Lambası

Kitap okuma lambası seçerken ilk düşünmeniz gereken göz sağlığınızdır. Kitap okurken ışığın gözlerinizi yormaması gerekir. Aksi halde kitabınıza ayırmak istediğiniz süre yarım kalır, ders çalışmak zorlaşır ve gözlerinizi dinlendirmeye ihtiyacı duyarsınız. Bu nedenle ışığın parlak ancak yansıma yapmayan özellikte olması önemlidir.

Kitap okuma lambası seçiminde evinize avize seçerken gösterdiğiniz özeni göstermelisiniz. Fazla ışık almayan mekanlarda ya da hava karardığında ihtiyaç duyulan okuma lambaları, ders çalışırken, kitap okurken, el işi yaparken ya da ofiste iş başındayken yeterli kitap okuma ışığı sağlamak için sıkça kullanılır. Ancak doğru okuma lambası seçerken tasarruflu lamba kullanımı, LED ışıkların daha sağlıklı olması gibi önemli faktörleri atlamamak gerekiyor.

Çalışma masası için okuma lambası

Çalışma masası, okuma köşesi, el işi köşesi gibi belli noktalarda kullanılacak okuma lambaları boyun hareketli ya da sabit özellikli tercih edilebilir. Ancak boyun hareketli okuma lambaları her zaman için daha kullanışlıdır.

Okuma lambasını kullanırken aynı anda genel aydınlatma da açıksa çalışma alanınızda büyük ihtimalle gölge oluşacaktır. Bunu engellemek için çalışma lambasını sağınıza ya da solunuza yerleştirebilirsiniz.

Okuma lambasının doğru kullanımı

Okuma lambasının en doğru kullanım şekli genel aydınlatma ile birlikte olmalıdır. Siz her ne kadar tasarruflu LED lamba kullansanız da doğrudan lamba ışığında okuma yapmak bir süre sonra gözlerinizi yoracaktır. Bu şekilde bir kullanımda genel aydınlatma arkanızda kalıyorsa çalışma alanınızda büyük ihtimalle gölge oluşacaktır. Çalışma lambasını sağınıza ya da solunuza yerleştirerek bu sorunu çözebilirsiniz.

3 Watt Anahtarlı Ledli Okuma Lambası

3 Watt Anahtarlı Ledli Okuma Lambası

Ledli Okuma LambasıGüç : 3 wattYükseklik : 40 cmGenişlik : 6 cm285 LümenAç - Kapa TuşluKıvrılabilir spiralKasa Renk : BeyazIşık renk : GünışığıPower Ledli..

49,56 TL

1 den 1 e 1 (1 sayfa) ürün gösteriliyor